سرخط خبرها
خانه > اخبار > اخبار سرقت > جیب بری به سبک جدید
ترخیص کالا از گمرک
جیب بری به سبک جدید
جیب بری به سبک جدید

جیب بری به سبک جدید

سارقی که پیش از این ۲۹ بار به جرم جیب بر اتوبوس دستگیر شده بود برای بار سی‌ام نیز در حین جیب‌ بری در اتوبوس بی‌آرتی دستگیر شد که کارش را حرفه ای انجام می داد.

نحوه سرقت

به گزارش پایگاه خبری تیک (Tik.ir) ؛ به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ، در پی وقوع سرقت‌های مشابه به شیوه جیب بر اتوبوس در محدوده ایستگاه‌هایBRT مناطق مرکزی شهر تهران به ویژه در محدوده چهارراه ولیعصر، طرح شناسایی و دستگیری سارقین جیب بر اتوبوس از سوی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ به مرحله اجرا گذاشته شد. بیست و سوم اردیبهشت ماه در زمان حضور نامحسوس کارآگاهان پایگاه سوم آگاهی در محدوده ایستگاه‌های BRT محدوده چهارراه ولیعصر و خیابان انقلاب، کارآگاهان موفق به شناسایی یکی از سارقین جیب بر اتوبوس حرفه‌ای و سابقه‌دار در حین ارتکاب سرقت شدند که بلافاصله این شخص دستگیر و در همان بازرسی اولیه از وی، چند دستگاه گوشی تلفن همراه و مدارک شناسایی متعلق به افراد غیر کشف شد. در بررسی سوابق متهم مشخص شد که متهم به نام «جمشید. س» (متولد ۱۳۴۵) از سال ۱۳۶۴ تاکنون، ۲۹ بار در شهرهای پرتردد و پرجمعیت کشور به ویژه تهران و همچنین شهرهای زیارتی (مشهد) و توریستی (اصفهان و …) به اتهام سرقت به ویژه جیب بری دستگیر و روانه زندان شده است.

دستگیری

متهم که از مجرمین سابقه‌دار و بسیار حرفه‌ای در زمینه جیب‌ بری است، در اظهارات اولیه منکر هرگونه سرقت شد اما پس از شناسایی صاحبان گوشی‌های تلفن همراه و مدارک شناسایی به عنوان مالباختگانی که همگی آنها به شیوه جیب‌ بری مورد سرقت قرار گرفته بودند، به ناچار به سرقت از این افراد اعتراف کرد.  با انتشار این خبر اعلام کرد: در ادامه رسیدگی به پرونده و با توجه به تعدد سوابق متهم در ارتکاب جرایم مرتبط با سرقت به ویژه جیب‌ بری و به منظور شناسایی سایر شکات و مالباختگانی که توسط متهم مورد سرقت اموال قرار گرفتند، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس محترم شعبه ششم دادسرای ناحیه ۶ تهران صادر شده است؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می‌شود تا جهت پیگیری شکایت خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی در خیابان سهروردی شمالی – خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر مراجعه کنند.

نکته

به عنوان نکات ایمنی شرکت های بیمه ماهیانه مبلغی را از صاحبین کسب و کار دریافت می کنند تا علاوه بر کارمندان آنجا، خود مغازه یا فروشگاه یا شرکت یا تولیدی نیز نسبت به حوادثی چون اتش سوزی و سرقت نیز بیمه می شوند که اگر روزی اتفاقی افتاد به طور کامل هزینه هایش را بیمه پرداخت می کند.


منبع : تینیوز

همچنين اين موارد را بررسي كنيد

سارق مغازه لباس فروشی

سارق مغازه لباس فروشی

سارق مغازه لباس فروشی به قتل دوستش اعتراف کرد سارق مغازه لباس فروشی در خیابان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *