سرخط خبرها
ترخیص کالا از گمرک
دزدی طلا
دزدی طلا

دزدی طلا

به گزارش روز پلاس، در مورخه ۲۸/۰۸/۱۳۹۵ و در مراجعه راننده ی یک دستگاه خودرو سواری به کلانتری ۱۰۱ تجریش ، مأمورین اطلاع پیدا کردند که سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت اقدام به دزدی طلا و گردنبندقاپی از راننده خودرو سواری و فرار در خلاف جهت خودروهای عبوری کرده اند .

پرونده در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع دزدی طلا و "گردنبندقاپی" و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات مالباخته

مالباخته پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : " در ساعت ۱۶:۰۰ مورخه ۲۸/۰۴/۱۳۹۵ در اتوبان صدر – حد فاصل شریعتی و بلوار کاوه ، با خودرو شخصی در حال تردد بودم که ناگهان یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا ۱۲۵ قرمز رنگ با دو سرنشین ، از سمت آیینه راننده با خودرو برخورد کرد ؛ به درخواست ترک نشین صندلی عقب موتورسیکلت ، شیشه ی ماشین را پائین آوردم تا میزان خسارت وارده به آئینه خودرو را بررسی کنم که ناگهان این شخص دستش را به سمت گردن من پرتاب و رشته زنجیر همراهم به ارزش تقریبی ۱۰ میلیون تومان را پاره و دزدی طلا کرد ؛ در حین سرقت موفق به گرفتن دست سارق شده و حتی در حین کشاکش ، ساعت مچی سارق نیز پاره شد اما آنها پس از سرقت زنجیر موفق به فرار از محل شدند " .

شناسایی متهم در پرونده ای جداگانه

همزمان با وقوع دزدی طلا مشابه گردنبندقاپی به شیوه ایجاد تصادف صوری در مناطق شمال تهران ، پرونده جداگانه ای با دستگیری هشت سارق کیف قاپ و گردنبندقاپ در اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ تشکیل شد ؛ در تحقیقات بعمل آمده از متهمین پرونده ، آنها در خصوص فعالیت سایر مجرمین و سارقین بعنف سابقه دار به کارآگاهان عنوان داشتند که عمده سرقت های گردنبندقاپی در مناطق شمال شهر تهران توسط یکی از مجرمین سابقه دار و حرفه ای در زمینه گردنبندقاپی و زورگیری بنام "بابک . الف" ( 28 ساله ) انجام می شود .

با اطلاع خبر فعالیت های مجرمانه ی "بابک . الف" به پایگاه یکم پلیس آگاهی ، بهره گیری از تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته شده ی محدوده محل دزدی طلا و چهره نگاری تصاویر متهمین و شناسایی تصویر "بابک . الف" به عنوان سارق اصلی از سوی مالباخته ، کارآگاهان پایگاه یکم موفق به شناسایی یکی از متهمین پرونده سرقت های گردنبندقاپی مناطق شمال تهران شدند .

دستگیری متهمین و اعتراف به دهها فقره گردنبدقاپی

کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی ، اطلاع پیدا کردند که "بابک . الف" اقدام به خرید یک باغ – ویلا در منطقه شهریار کرده است ؛ با شناسایی مخفیگاه متهم ، کنترل نامحسوس پلیسی این محل در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و سرانجام در ساعت ۱۰:۳۰ مورخه ۰۹/۰۸/۱۳۹۵ ،  "بابک . الف" در زمان خروج از مخفیگاهش با یک دستگاه خودرو سواری پژو ۲۰۶ سفید رنگ ، دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد .

"بابک . الف" که به تازگی و با تأمین قرار از زندان خارج شده بود ، در همان تحقیقات اولیه صراحتا به دهها فقره گردنبندقاپی به شیوه تصادف صوری و یا زورگیری اعتراف و همدست خود بنام "مهران . م" ( 23 ساله ) را نیز معرفی کرد .

"بابک . الف" در خصوص نحوه سرقت های خود به کارآگاهان گفت : "عمده سرقت های خود را از سرنشنیان خودروهای مدل بالا همچون بنز ، هیوندا ، خودروهای شاسی بلند و … انجام می دادیم ؛ با ایجاد تصادف ساختگی آنها را مجبور به توقف می کردیم ؛ در مرحله ی اول سعی در گردنبد قاپی داشتیم اما اگر موفق به سرقت نمی شدیم ، با تهدید سلاح سرد سرقت خود را به اینبار شیوه زورگیری انجام می دادیم و در خلاف مسیر حرکت خودروها از محل دور می شدیم " .

در ادامه رسیدگی به پرونده ، با شناسایی مخفیگاه مهران در شهرستان اسلامشهر ، او نیز در مورخه ۱۲/۰۸/۱۳۹۵ دستگیر و به همدستی با "بابک . الف" در دهها فقره گردنبندقاپی و  دزدی طلا اعتراف کرد.

سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند ، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : متهمین به دهها فقره سرقت و گردنبندقاپی در مناطق شمال ،  شمال غرب ، شمال شرق و بعضا مناطق مرکزی شهر تهران بویژه در مناطق ولنجک ، صدر ، مقدس اردبیلی ، اتوبان چمران ، همت ، شریعتی ، نیاوران ، فرمانیه ، اندرزگو ، بلوار کاوه ، پاسداران ، هفت تیر و … اعتراف داشته اند .

سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند ، در پایان این خبر اعلام داشت : در ادامه رسیدگی به پرونده و به جهت شناسایی سایر جرایم ارتکابی متهمین بویژه شناسایی سایر شکات و مالباختگان ، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر متهمین از سوی مقام قضایی صادر شده است ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمین شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اتوبان شهید صدر – مسیر شرق به غرب – ابتدای خیابان قلندری شمالی مراجعه نمایند .

منبع: باشگاه خبرنگاران

همچنين اين موارد را بررسي كنيد

سارق مغازه لباس فروشی

سارق مغازه لباس فروشی

سارق مغازه لباس فروشی به قتل دوستش اعتراف کرد سارق مغازه لباس فروشی در خیابان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *