سرخط خبرها
خانه > اخبار > اخبار سرقت > دزدی فروشگاه بزرگ
ترخیص کالا از گمرک
دزدی فروشگاه بزرگ
دزدی فروشگاه بزرگ

دزدی فروشگاه بزرگ

رئیس پلیس استان البرزگفت:اعضای باند دزدی فروشگاه بزرگ زنجیره ای دراین استان دستگیر شدند.سردار بخشعلی کامرانی صالح روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود:در پی اعلام مرکز فوریت های پلیس Police 110 مبنی بر سرقت Stealing از یکی از فروشگاه های زنجیره ای در مشکین دشت بالافاصله ماموران پلیس آگاهی به منظور بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

دزدگیر فروشگاهی

تمام بخش های دزدگیر فروشگاهی به هم پیوسته هستند و برای درست عمل کردن آن ها نیاز است یک فرد مجرب را مسئول این کار کنید.  کسی که با کل سیستم دزدگیر فروشگاهی اشنایی داشته باشد و بداند کجا قطعات مهم را نصب کند. انچنان که در قسمت های قبلی مقاله برایتان یاداور شدیم همه چیز بستگی به خودتان دارد که چه نوع دزدگیر فروشگاهی را برای چه خریداری کنید.

وی اضافه کرد: در بررسی ها مشخص شد سارقان از درب پشتی و به شیوه تخریب کرکره وارد فروشگاه شده و پس از تخریب گاوصندوق مبلغ ۳۵۰ میلیون ریال وجه نقد را به سرقت بردند.

کامرانی صالح گفت:پس از سه روز سارقان به فروشگاه دیگری دستبرد زده و ضمن تخریب درب ها و گاوصندوق ۲۶۲ میلیون ریال وجه نقد را به شیوه قبلی سرقت کردند.

وی ادامه داد: با بررسی شیوه دزدی فروشگاه بزرگ مشخص شد سرقت های یاد شده توسط یک باند انجام شده است.

نحوه سرقت

رئیس پلیس استان البرز تصریح کرد: در بررسی از فیلم  دوربین های مداربسته فروشگاه ها یک جوان که سعی در تخریب درب های ورودی را داشت مشاهده شد.

وی بیان کرد: با توجه به پوشش چهره متهمان، شناسایی این فرد با مشکل مواجه شد، لیکن شناسایی مخفیگاه متهمان آغاز و نشانی یکی از متهمان در منطقه مشکین دشت مشخص شد که در ساعت ۲ بامداد ۳۰ اردیبهشت پس از چند ساعت تعقیب و مراقبت سوژه مورد نظر با یک دستگاه خودرو ۲۰۶ ازمنزل خارج و به سمت فردیس حرکت که ضمن سوار کردن یک نفر دیگر به سمت کرج راهی شد.

کامرانی صالح گفت: سارقان در حال دزدی فروشگاه بزرگ دیگر تحت محاصره ماموران قرار گرفته وطی یک عملیات دستگیر شدند.

وی ادامه داد:متهمان پس از انتقال به مرکز پلیس ، ابتدا منکر سرقت شدند اما در مواجه با اسناد و مدارک به ۱۱ فقره دزدی فروشگاه بزرگ به مبلغ ۷ میلیارد ریال اعتراف کردند.

رئیس پلیس استان البرز در بخش دیگری از سخنان گفت: در پی وصول پرونده ای مبنی بر کلاهبرداری از کلانتری ۱۴۴ رسالت به پلیس آگاهی پیگیری موضوع در دستور کار قرار گرفت.

دستگیری

کامرانی صالح افزود: در تحقیقات از شاکی مشخص شد که وی در سال ۹۴ با فردی که با ارائه مدرک مستند خود را از مسئولان صاحب نفوذ معرفی می کرد، آشنا شده است، متهم بعد از مدتی آشنایی با مال باخته و با بکارگیری ترفندهای مختلف در امر سرمایه گذاری در بورس فعالیت دارد و اگر در بورس سرمایه گذاری کند سود فراوانی عایدش مَی شود.

وی اضافه کرد: متهم پس از جلب اعتماد شاکی به منزل وی رفته و بیش از ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال به حساب خود از سوی فرد ضرر دیده و شاکی واریز می کند که بعد از شکایت آن خانواده و پیگیری های پلیس ،فرد دستگیر و به جرم Crime اعتراف کرد.

رئیس پلیس البرز همچنین از شناسایی و دستگیری اعضای یک باند ۵ نفره در گروه های دونفره وسه نفره که با خودروهای متعددی سوژه های خود را شناسایی اشاره و تصریح کرد: این افراد با ایجاد تصادف Crash ساختگی یا در قالب ماموران تقلبی جلوی خودروهای شاسی بلند را می گرفتند و در یک مکان خلوت بعد از ضرب و شتم عابر بانک آن ها را گرفته و پول این افراد را از بانک خارج می کردند.

مبنع : رکنا

همچنين اين موارد را بررسي كنيد

سارق مغازه لباس فروشی

سارق مغازه لباس فروشی

سارق مغازه لباس فروشی به قتل دوستش اعتراف کرد سارق مغازه لباس فروشی در خیابان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *