سرخط خبرها
خانه > اخبار > اخبار سرقت > سرقت سریالی
ترخیص کالا از گمرک
سرقت سریالی
سرقت سریالی

سرقت سریالی

۳ سارق حرفه ای که با تخریب دیوار مغازه ها در مشهد، دزدی می کردند، پس از دستگیری به ۸ فقره سرقت اعتراف کردند. به گزارش «جام جم»، چندی پیش به دنبال تماس تلفنی یکی از شهروندان مشهد با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰، ماموران از سرقت یک طلافروشی در یکی از محله های مرکزی شهر باخبر شدند. ماموران با اعزام به محل حادثه مشاهده کردند سارقان نیمه شب با تخریب دیوار طلافروشی وارد محل شده و با از کار انداختن زنگ خطر و دوربین مداربسته، طلاها را سرقت کرده اند.

دومین سرقت به شیوه ای مشابه

در حالی که جستجوها برای دستگیری سارقان ادامه داشت، صاحب یک مغازه فروش بدلیجات با پلیس تماس گرفت و از سرقت اموالش خبر داد. ماموران در بررسی این محل مشاهده کردند دیوار این مغازه نیز تخریب و اموال موجود به ارزش ده ها میلیون تومان سرقت شده است. در حالی که تحقیقات در این زمینه ادامه داشت، به فاصله یک هفته ۲ مغازه فروش گوشی تلفن همراه و ساعت نیز به شیوه مشابه مورد سرقت قرار گرفت.

ردپای ۳ دزد حرفه ای در سرقت های سریالی

درپی این سرقت های سریالی، ماموران که احتمال می دادند سارقان سابقه دار هستند، در بررسی سامانه پلیس تصویر ۳ دزد حرفه ای را به دست آوردند که به شیوه ای مشابه، اموال مغازه داران را سرقت کرده و چندین بار روانه زندان شده اند. در ادامه معلوم شد ۳ دزد سابقه دار یک ماه پیش از وقوع سرقت های سریالی، از زندان آزاد شده اند. با مشخص شدن این موضوع، ماموران با هماهنگی قضایی به منازل متهمان اعزام و در تحقیق از خانواده هایشان متوجه شدند آنها ابتدا چند روزی در خانه بوده اند، ولی پس از آن خبری از آنها در دست نیست.

ایستگاه آخر متهمان در مهمانپذیر

به این ترتیب پاتوق های احتمالی متهمان سابقه دار زیر نظر گرفته شد تا این که ماموران اطلاع یافتند آنها در یک مهمانپذیر در جنوب شهر مشهد اقامت دارند. ماموران در قالب یک گروه عملیاتی روزهای پایانی هفته گذشته به محل مهمانپذیر اعزام شدند و متهمان را دستگیر کردند. در بازرسی از اتاق متهمان، ۱۰۰ حلقه انگشتری زنانه، ۴۰عدد ساعت و مقادیری اموال مسروقه کشف و ضبط شد. با انتقال ۳ دزد حرفه ای به اداره آگاهی مشهد، آنها به ۸ فقره سرقت سریالی از مغازه های مختلف شهر اعتراف کردند. سرهنگ بیدمشکی، رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی در این باره گفت: در بازجویی های تخصصی از ۳دزد سابقه دار معلوم شد آنها یک هفته پیش از هر سرقت به عنوان مشتری وارد مغازه های مختلف می شدند و با بررسی موقعیت مغازه ها، مقدمات سرقت را فراهم می کردند. بیدمشکی اضافه کرد: متهمان نیمه های شب با تخریب دیوار مغازه ها و از کار انداختن زنگ خطر و دوربین های مداربسته، اموال ۸ مغازه را سرقت کرده اند.
رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی تصریح کرد: در ادامه تحقیق از سارقان معلوم شد آنها چندی پیش نیز در یکی از شهرستان ها، به یک طلافروشی دستبرد زده اند. وی با اشاره به این که بخشی از اموال دزدی کشف شده است، افزود: جستجوهای پلیسی برای کشف بقیه اموال سرقتی و مشخص شدن دیگر سرقت های ۳ متهم حرفه ای ادامه دارد

منبع: تبیان زنجان

همچنين اين موارد را بررسي كنيد

سارق مغازه لباس فروشی

سارق مغازه لباس فروشی

سارق مغازه لباس فروشی به قتل دوستش اعتراف کرد سارق مغازه لباس فروشی در خیابان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *