سرخط خبرها
خانه > اخبار > اخبار ضدسرقت > شناسایی و دستگیری سارقان مغازه در تهران
ترخیص کالا از گمرک
دستگیری سارقان مغازه در تهران
دستگیری سارقان مغازه در تهران

شناسایی و دستگیری سارقان مغازه در تهران

خبر جدید – معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، گفت: سارقان مغازه در تهران شناسایی و دستگیر شدند. به گزارش مرکز اطلاع رسانی نیروی انتظامی تهران بزرگ، سرهنگ 'داوود فرد'، افزود: مالباختگانی که مغازه آنان در سال جاری، مورد دستبرد قرار گرفت برای پیگیری پرونده خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه کنند.

شرح شناسایی و دستگیری سارقین مغازه‌ها در تهران

وی گفت: در پی وقوع سرقت های مشابه از مغازه های سطح شهر تهران سارقان به صورت شبانه، با تخریب درب های ورودی اقلام و اموال داخل مغازه ها از جمله گوشت، باطری و لاستیک خودرو، برنج، خشکبار را سرقت می کردند.
وی اظهار کرد: بر این اساس پرونده ای ویژه در این خصوص تشکیل و در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ قرا گرفت. وی ادامه داد: با آغاز رسیدگی به پرونده سرقت های مغازه، کارآگاهان به محل وقوع سرقت ها مراجعه و در بررسی های میدانی موفق به شناسایی تعدادی از شعبات بانکی و مغازه هایی شدند که تصاویر ورود و خروج سارقان را ثبت کرده بودند.
وی خاطر نشان کرد: بررسی تصاویر بدست آمده تعدادی از دوربین های مداربسته نشان داد که سارقان در تاریکی شب و با چندین دستگاه خودرو سواری به محل سرقت ها مراجعه و پس از ورود به داخل مغازه ها و انجام سرقت، بلافاصله اموال مسروقه را در داخل خودروهای خود قرار داده و از محل متواری شده اند. وی گفت: کارآگاهان پلیس آگاهی با بهره گیری از تصاویر دوربین های مداربسته و انجام اقدامات تخصصی بر روی این تصاویر، موفق به شناسایی تصویر یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه سرقت های به عنف محموله (راهزنی) شدند.
سرهنگ فرد اضافه کرد: با شناسایی تصویر این متهم و انجام اقدامات پلیسی، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که وی با تعداد دیگری از مجرمین سابقه دار در زمینه سرقت های به عنف بویژه به شیوه راهزنی در جاده های بین شهری بویژه در مبادی ورودی به شهر تهران و همچنین سرقت های به عنف مغازه همکاری دارد. وی اظها کرد: با توجه به حساسیت بدست آمده در خصوص این پرونده، ضمن انجام هماهنگی های قضایی با شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار اداره پنجم ویژه مبارزه با سرقت به عنف قرار گرفت.
وی گفت: قدامات پلیسی اداره پنجم پلیس آگاهی در خصوص کنترل نامحسوس بر روی سارقین سابقه دار در زمینه ارتکاب جرایم خشن زورگیری و همچنین سلسله اقدامات شبانه روزی در خصوص این پرونده ، ۱۰ عضو این گروه سابقه دار شناسایی و دستگیری آنها در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.
وی ادامه داد: سرانجام با شناسایی مخفیگاه تمامی اعضای گروه سارقان در شهرستان های کرج، صالح آباد، رباط کریم، شهریار و اسلامشهر، دستگیری همزمان تمامی متهمین در دستور کار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی قرار گرفت و متهمین در چندین عملیات همزمان، در داخل مخفیگاه شان دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.
وی افزود: با وجود انکار هرگونه سرقت از سوی متهمین و با انجام تحقیقات پلیسی، سرانجام تعدادی از متهمین لب به اعتراف گشوده و به دهها فقره سرقت مغازه به شیوه تخریب اعتراف کردند.
وی ادامه داد: با توجه به تجمیع پرونده های سرقت مشابه و همچنین تصاویر بدست آمده از صحنه های سرقت، تعدادی از مالباختگان به اداره پنجم دعوت و موفق به شناسایی متهمین شدند.
وی گفت : مالباختگان و شکات در اظهارات خود عنوان کردند که تعدادی از متهمین را پیش از انجام سرقت در محدوده مغازه های خود مشاهده کرده اند که بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین های مدار بسته تعدادی از این مغازه ها، صحت اظهارات مالباختگان را تایید کرد.
سرهنگ فرد اضافه کرد: متهمین شناسایی شده توسط مالباختگان که تصاویر آنها نیز در اختیار کارآگاهان قرار گرفته بود، با تایید اظهارات مالباختگان عنوان کردند که با زاغ زنی در اطراف مغازه های مورد نظر و اطمینان از وجود اموال فراوان در داخل این مغازها، اقدام به شناسایی محل مورد نظر کرده و در ادامه با همدستی سایر اعضای گروه و به صورت شبانه اقدام به سرقت از مغازه مورد نظر کرده‌اند.
معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، گفت: با توجه به سوابق متهمین در ارتکاب جرایم خشن و احتمال ارتکاب جرایم سازمان یافته خشونت آمیز از سوی آنها و به منظور شناسایی دیگر جرایم ارتکابی این گروه از سارقان و مجرمین سابقه دار، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر اعضای این گروه از متهمان از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است.
وی از شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمین شدند دعوت کرد، تا برای پیگیری شکایات خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.
وی همچنین از شهروندانی که از جرایم ارتکابی متهمین اطلاعاتی در اختیار دارند نیز خواست تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس ۵۱۰۵۵۵۰۵ در اختیار اداره پنجم مبارزه با زورگیری و سرقت های به عنف پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.

منبع خبر: ایرنا

 

همچنين اين موارد را بررسي كنيد

جلوگیری سرقت

جلوگیری سرقت

دزدها همه جا هستند، شاید آن کس که در شلوغی اتوبوس، مقابل ویترین یک مغازه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *