سرخط خبرها
خانه > مقالات > گیت فروشگاهی چیست؟
ترخیص کالا از گمرک
گیت فروشگاهی چیست
گیت فروشگاهی چیست

گیت فروشگاهی چیست؟

۱/۸- آشنایی با گیت فروشگاهی

امروزه در بازار تغیرلات بسیاری بوجود آمده که فروشندگان و فروشگاه ها نمی‌توانند بر روی اجناس خود نظارت کامل داشته باشند که این امر باعث می‌شود که امنیت فروشگاه‌ها پایین آمده و اجناس کم و یا زیاد شوند. در وحله اول روشی که باید در نظر داشت این است که سطح هوشیاری و توجه خود را نسبت به کالاهایی که درون فروشگاه می‌باشد را بالا ببریم اما این امر در فروشگاه‌های بزرگ و وسیع پاسخگو نیست. و در غیر اینصورت موجب خسارت و کم شدن اجناس می‌شود. اما رفته رفته تکنولوژی برای بشر دستگاه‌ها و وسیله‌هایی بوجود آورد که فروشنده‌ها و صاحبان مراکز خرید توانستند با آرامش و راحتی به کارشان برسند. کمی به سمت معرفی وسیله می‌رویم نام این وسیله دزدگیر و یا گیت فروشگاهی می‌باشد که دارای دو سنسور (حسگر) و به تعداد اجناس فروشگاه تگ لیبل می‌باشد. با استفاده از این دستگاه اگر فردی کالایی بردارد و قصد دزدیدن آن را داشته باشد هنگامی که از درب خارج می‌شود گیت فروشگاهی شروع به آژیر زدن می‌کند و به صاحب فروشگاه هشدار می‌دهد. یکی دیگر از مزیت‌های این دستگاه آن است که مشتری باید تگ لیبل کالایی را که برداشته غیر فعال کند چون در غیر این صورت سنسورها در هنگام خروج هشدار می‌دهند. نام دیگر گیت فروشگاهی ناظر الکترونیکی است که معنی آن سیستم امنیتی حفاظت از کالا در فروشگاه می‌باشد.

آنتن گیت فروشگاهی
۱- تصویری از آنتن دزدگیر فروشگاهی

یکی دیگر از نکاتی که باید در خرید گیت‌های فروشگاهی رعایت شود، انتخاب جنس مرغوب و درجه یک است. بازار داغ این نوع سیستم‌ها باعث شده تا بعضی از شرکت‌ها در تولید و ساخت این کالا تقلب و کوتاهی کنند و با استفاده از اجزای تقلبی کالاهای بی کیفیت خود را وارد بازار کنند. لذا در هنگام خرید دزدگیر اجناس به این موضوع توجه داشته باشید.

۲/۸- طریقه نصب گیت فروشگاهی

بیشتر گیت ها و دزدگیر ها دارای جعبه مدار اصلی که دزدگیر درون آن می‌باشد هستند. از درون جعبه هشت سیم خارج می‌شود که چهار مورد آنها برای سنسورهای نوری، دو مورد برای ولتاژ مثبت و منفی و دو مورد دیگر هم برای نقطه رله چشم می‌باشد.

نصب گیت فروشگاهی
۲- نصب گیت فروشگاهی ساده است

۳/۸- بلندگوی دزدگیر

بیشتر مصرف کنندگان این سیستم ها خواستار صدای قوی و بسیار بلند هستند. و صدای بلند را یک امتیاز میدانند. پس از این رو برای گیت فروشگاهی خود بلندگوهایی با صدای بلند تهیه میکنند. پیشنهاد ما این است که از بلندگو های بوغی در جهت این امر استفاده شود. و بهتر است که بلندگو را درون قوطی فلزی گذاشته و جلوی آنرا باز بگذارید و در بیرون از مجموعه فروشگاه در نقطه غیر قابل دسترس نصب کنید. یکی از مهمترین نکته های این است که سیم های بلندگو توکار باشد، زیرا اگر سیمی از بلنگو ها قطع شود سیستم هشدار هنده بدون صدا فعالیت میکند و ما را از آن اتفاق بی اطلاع خواهد گذاشت.

بلندگو
۳- بلندگو (تصویر نمادین)

۴/۸- انواع گیت فروشگاهی

همانطور که در پست‌های قبل اشاره کردیم دزدگیر و گیت فروشگاهی سه نوع دارد.

  1. گیت فروشگاهی RF
  2. گیت فروشگاهی  AM
  3. گیت فروشگاهی  EM

۵/۸- باتری تغذیه گیت فروشگاهی

درون جعبه اصلی سیستم که در بالا ذکر کردیم یک باتری ۱۲ ولتی وجود دارد که در مواقعی که برق برود و یا قطع شود. سیستم ما تا ۴۸ ساعت میتواند از آن باتری استفاده کند.

۶/۸- تگ های گیت فروشگاهی و کاربرد های آن

  1. تگ های جواهر قابل استفاده برای جواهرات مانند انگشتر، النگو و غیره.
  2. تگ بندی قابل استفاده برای دزدگیر کیف و کفش و غیره.
  3. تگ سه گوش که برای روسری و لباس کودک استفاده می‌شود
  4. تگ مدادی مناسب برای البسه کودک و بزرگسال
  5. تگ صدفی مناسب برای کالاهایی مثل مانتو ، بلوز ، شلوار و غیره.
  6. تگ گلف هم همانند تگ صدفی مناسب مانتو ، بلوز ، شلوار و غیره.

۷/۸- لیبل های گیت فروشگاهی و کاربردهای آن‌ها

لیبل چسبی: مناسب برای سطوح مقوایی ، صاف و شیشه‌ای و قسمت‌های دیگر اجناس

لیبل قاب‌دار: قابل استفاده برای اشیاء فلزی مثل (جواهرات، عینک، ساعت مچی و غیره)

۸/۸- تفاوت‌های لیبل و تگ (برچسب)

لیبل برچسبی است که با توجه به ظرافتی که دارد قابل چسباندن بر روی اجسام مختلف می باشد. اما لیبل بازده ضعیفی نسبت به تگ دارد. اگر بخواهیم مقایسه کنیم لیبل ۶۰ درصد تگ کارایی دارد ولی قیمتش تقریباٌ یک دهم تگ است و یکبار مصرف می‌باشد.

تگ‌ها از دو قسمت بدنه و سوزن تهیه شده‌اند و جسمی سخت دارند که در صورت نصب بر روی کالا امکان جداسازی آن غیر ممکن است. تگ‌ها بازده خیلی بیشتری نسبت به لیبل‌ها دارند و دارای طول عمر زیادی هستند.

«مقالات بیشتر را در سایت ایمن آویژه مطالعه بفرمایید»

همچنين اين موارد را بررسي كنيد

فروشگاه مداری

فروشگاه مداری

طراحی چیدمان بخش خواروبارفروشی(سوپرمارکت) همانند نمونه‌ی زیر، طراحی دوبعدی فضای کف بخش خواروبار Convenience Stor …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *